Tworzenie stron www

Artykuły

Opis

Jedną z podstawowych funkcjonalności systemu CMS i dosłownie każdej tworzonej strony www jest publikacja artykułów. Przykładem zastosowania mogą być artykuły publikowane na blogu lub pojedynczy artykuł opublikowany w dziale zatytułowanym "O firmie", "Regulamin", "Polityka prywatności" itp.

Jeśli w jakimś dziale opublikowano więcej niż jeden artykuł wówczas najpierw widoczna jest lista zajawek artykułów z linkiem do całej treści artykułu. Jeśli artykułów jest bardzo dużo system CMS automatycznie utworzy tak zwaną paginację, czyli porcjowanie artykułów.

 

Możliwości redagowania w systemie editWEB CMS

Wbudowany w systemie CMS edytor WYSYWIG pozwala w prosty sposób redagować treść artykułów bez znajomości HTML'a. Ogólne formatowanie typografii artykułów czyli m.in. krój, rozmiar i kolor czcionki koduje się w szablonach i arkuszach stylów css dla każdej tworzonej strony indywidualnie, zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem graficznym. Możliwości formatowania są wręcz nieograniczone. System CMS nie nakłada żadnych ograniczeń co do objętości treści i liczby artykułów.

Więcej na temat redagowania artykułow w systemie editWEB CMS można znaleźć w instrukcji obsługi CMS'a.
Powered by editWEB CMS