Tworzenie stron www

Artykuły

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www to nic innego jak promocja stron w popularnych wyszukiwarkach internetowych takich jak google, bing czy onet. Promocja ta polega na umieszczeniu i ciągłemu podnoszeniu pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Dzięki pozycjonowaniu potencjalni klienci łatwiej odnajdą promowaną stronę internetową i oferowane na niej produkty czy usługi.

 

Pozycjonowanie stron www to bardzo ważny element marketingu. W obecnych czasach pozyskiwanie klientów w za pośrednictwem internetu i wyszukiwarek internetowych jest niezwykle skuteczne. W wielu branżach pozycja w wynikach wyszukiwania jest tak znacząca i ważna, że firmy praktycznie rezygnują z innej formy reklamy. Ograniczają swoje kampanie reklamowe wyłącznie do promocji w internecie i wyszukiwarkach internetowych.

 

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Mogłoby się wydawać, że samo umieszczenie strony w internecie wystarczy do tego aby internauta czyli potencjalny klient z czasem ją odnalazł i skorzystał z zamieszczonej na niej oferty. Niestety tak nie jest. Owszem, jeśli strona jest ciekawa, dobrze zaprojektowana i profesjonalnie redagowana z czasem sama może zacząć generować pewną liczbę przypadkowych wejść. Jednak i tak tylko niewielki procent internautów trafiających na tą stronę zainteresuje się i skorzysta z oferty, pozostała zdecydowanie większa część trafi na stronę przypadkiem, w poszukiwaniu czegoś zupełnie innego i szybko ją opuści. Większość internautów korzysta z internetu w konkretnym celu, w poszukiwaniu konkretnego produktu lub po prostu potrzebnej informacji. Ważne jest aby stronę odnaleźli właśnie ci internauci, którzy szukają konkretnie tego co znajduje się w ofercie na stronie.

 

Dlatego tak ważne jest aby pozycjonować stronę pod konkretne, odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Dokładnie te słowa, które dobrze opisują produkty i usługi oferowane na stronie, ale są zarazem dość często wpisywane przez internautów w wyszukiwarkach.

 

Kiedy pozycjonowanie jest skuteczne?

Zdecydowana większość internautów korzystających z wyszukiwarek internetowych, po wpisaniu słowa kluczowego przegląda tylko dwie pierwsze strony z wynikami wyszukiwania, a ostatnie badania wykazują, iż coraz częściej internauci nie sprawdzają nawet drugiej strony wyników. Znajdują to czego szukali już w pierwszej porcji wyników i dalszych stron nie sprawdzają lub od razu zmieniają kryteria wyszukiwania wpisując w wyszukiwarce inne słowa. Łatwo więc wywnioskować, iż najlepsze efekty pozycjonowanie przyniesie wtedy gdy promowana strona trafi na pierwszą dziesiątkę wyników.

 

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Większość firm działających w tej branży podchodzi do wyceny indywidualnie, na swojej stronie internetowej umieszcza jedynie zarys cen lub nie umieszcza cennika wcale, a klientów wycenia dopiero po dokładnej analizie swojego klienta i jego konkurencji. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za jedną frazę. Wszystko zależy od tego jak bardzo popularne są słowa, na które strona będzie pozycjonowana oraz od konkurencji którą trzeba wyprzedzić. Warto także zwrócić uwagę na sposób rozliczenia jaki proponuje firma pozycjonująca. Pozycjonowanie to proces długotrwały, na efekty trzeba czasami czekać nawet kilka miesięcy. Na szczęście coraz więcej firm w branży proponuje bardzo korzystny dla klienta system rozliczeń polegający na tym, iż klient płaci dopiero po osiągnięciu przez stronę odpowiedniej znaczącej pozycji.

Powered by editWEB CMS